Dating-app van studenten ICT kan polarisatie verminderen
Polarisatie, we hebben er de mond vol van. In de politiek verhardt het debat en ook in de samenleving staan mensen vaker lijnrecht tegenover elkaar. ICT-studenten Yourden Kerstens, Krijn Consiglieri en Bernard Melis zijn ervan overtuigd dat mensen ondanks verschillen ook veel overeenkomsten hebben. Ze ontwikkelden de dating-app Opposites Attract en wonnen er een prijs mee.
Een ruime meerderheid van de Nederlanders maakt zich zorgen over polarisatie. Ze denken daarbij aan verslechterde omgangsvormen en verharding in het politieke en publieke debat. Ook ergeren ze zich aan uitingen die zij als extreem of radicaal ervaren. Dat blijkt uit onderzoek van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP). Het onderzoek is weliswaar van twee jaar geleden, maar het thema is nog even urgent. Veel gemeenten en organisaties hebben het hoog op hun prioriteitenlijst staan.
Reden voor Fontys ICT om er een project aan te koppelen met een maatschappelijke invulling. Daarvoor zette Studio Krom - een van de partners in onderwijs - een challenge uit bij studenten ICT & Smart Mobile. De opdracht: een oplossing bedenken die écht potentie heeft om bij te dragen aan het verminderen van polarisatie in de samenleving. Dat leverde vijf concepten op voor apps, platforms en nieuwe ideeën voor sociale media.